Czy ezoteryka może pomóc w problemach?

Problemy towarzyszą ludziom od zarania dziejów. Trzeba jednak przyznać, że kiedyś owe problemy ,nie urastały do takiej rangi jak obecnie. Dawniej ludzie mieli do odegrania swoje role społeczne, w których w większości się spełniali. Oczywiście zdarzały się nieprzewidziane sytuacje, na które nie mieli wpływu, ale takie sytuacje zdarzają się przecież także w teraźniejszych czasach. Różnicą jest to, że obecnie ludzie szukają problemów często tam gdzie nie trzeba. Poniekąd przyczynił się do tego obecny świat, pogoń za pieniądzem, jak najlepszą sylwetką, uznaniem społecznym. U niektórych te problemy, które kiedyś były mało znaczące przerodziły się wręcz w obsesje. Dlatego spotykamy się z takimi chorobami jak bulimia, ataki paniki, lęki społeczne, uzależnienia od różnych substancji. Kiedyś wystarczyło, że dopisywało nam i bliskim zdrowie, zarobione pieniądze wystarczały na utrzymanie rodziny i ludzie potrafili być szczęśliwi. Obecnie coraz mniej osób potrafi cieszyć się z małych rzeczy. Cały czas chcą więcej i więcej. Cierpi na tym zdrowie psychiczne takich ludzi, gdyż przecież zawsze znajdzie się osoba, która lepiej zarabia, lepiej wygląda, ma wyższą pozycję społeczną. Ludzie nie umieją zwolnić tempa i wejść w głąb siebie, zastanowić się nad innymi, niż tylko przyziemne problemy. A utrzymywanie wysokiego tempa życia, musi w końcu doprowadzić do wyczerpania fizycznego i psychicznego, a wtedy pojawia się kryzys, z którego bardzo ciężko jest wyjść. Powiem więcej, nie da się z niego wyjść, bez zmiany nawyków. A ta zmiana nie jest łatwa, skoro przez tyle lat ,uznawało się za najważniejsze sprawy materialne, egoistyczne, związane ze swoimi potrzebami.

Wracając do pytania, w jaki sposób pomóc może ezoteryka?

Dziedzina ta sprawia, iż człowieka ma bardziej otwarty umysł. Zaczyna skupiać się nad swoimi uczuciami, zadaje sobie trudne pytania, których dotychczas unikał. W ten sposób, krok po kroku, zmienia swój sposób myślenia i postrzegania świata. Na końcu tej długiej drogi ,potrafi kontrolować swoje emocje, umie żyć zgodnie ze swoimi zasadami i co najistotniejsze- w zgodzie z samym sobą. A bez bycia w zgodzie z samym sobą, człowiek nie jest w stanie odnaleźć szczęścia.

Co robić, aby uzyskać taki stan?

Jak już wspomniałem, droga do tego jest bardzo długa. Moim zdaniem dobrze jest usiąść w spokojnym miejscu i zastanowić się, co sprawia, że nie jesteśmy szczęśliwi i pomyśleć w jaki sposób to zmienić. Jeśli jesteś przepracowany, weź urlop, to na pewno pomoże Ci w pewnym sensie dojść do ciebie. Niestety, kiedy wrócisz do pracy, problemy znowu powrócą. Dlatego ważna jest, aby zmiana była bardziej radykalna, często musimy odrzucić to,w co przez wiele lat wierzyliśmy.

Osobiście radzę zacząć od oczyszczenia energetycznego (oczyszczenie aury, pozbycie się wszelkich znajomości działających na nas negatywnie). Następnie proponuję zacząć czytać, przynajmniej w wolnym czasie, książki które nas ciekawią i spróbować się zainteresować rozwojem duchowym. Jest wielu mistrzów, którzy osiągnęli najwyższy poziom rozwoju, porzucając swe dotychczasowe życie. Oczywiście do tego nie nakłaniam, ale jeśli chcesz być szczęśliwy sam ze sobą musisz pozbyć się niszczących Cię nawyków.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *